BD0967132
tert-Butyl (3-amino-2,2-dimethylpropyl)carbamate , 98% , 292606-35-0
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 250mg | RMB130.40 | In Stock |
|
| 1g | RMB334.40 | In Stock |
|
| 5g | RMB1348.00 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 74 °C |
| Boiling point: | 293.8±23.0 °C(Predicted) |
| Density | 0.964±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | 2-8°C, protect from light |
| pka | 12.86±0.46(Predicted) |
| form | powder to crystal |
| color | White to Almost white |
| CAS DataBase Reference | 292606-35-0(CAS DataBase Reference) |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H315-H319 |
| Precautionary statements | P264-P280-P302+P352+P332+P313+P362+P364-P305+P351+P338+P337+P313 |
| Hazard Codes | Xn |
| Risk Statements | 22 |
| HS Code | 2924.19.8000 |



![tert-Butyl 2,7-diazaspiro[4.4]nonane-2-carboxylate](https://img.chemicalbook.com/CAS/20180906/GIF/236406-49-8.gif)
![tert-Butyl5-azaspiro[2.4]heptan-1-ylcarbamate](https://img.chemicalbook.com/CAS/GIF/150516-43-1.gif)
![tert-Butyl(3-azabicyclo[3.1.0]hexan-1-ylmethyl)carbamate](https://img.chemicalbook.com/CAS/GIF/134574-96-2.gif)
![tert-Butyl 2,7-diazaspiro[4.5]decane-7-carboxylate](https://img.chemicalbook.com/CAS/GIF/236406-61-4.gif)
![(S)-tert-Butyl 5-azaspiro[2.4]heptan-7-ylcarbamate](https://img.chemicalbook.com/CAS/GIF/127199-45-5.gif)