BD1467948
cis-Ethyloctahydro-1H-quinolizine-3-carboxylate , 95+% , 19728-76-8
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 1g | RMB2503.20 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Boiling point: | 95-96°C (2 Torr) |
| Density | 1.05 |
| Flash point: | 99°C |
| storage temp. | 2-8°C |
| pka | 9.42±0.40(Predicted) |
| InChI | InChI=1S/C12H21NO2/c1-2-15-12(14)10-6-7-11-5-3-4-8-13(11)9-10/h10-11H,2-9H2,1H3/t10-,11-/m0/s1 |
| InChIKey | ICWZXKPBSHGFEO-QWRGUYRKSA-N |
| SMILES | C1[C@@]2([H])N(CCCC2)C[C@@H](C(OCC)=O)C1 |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H335 |
| Precautionary statements | P261-P305+P351+P338 |





