BD2013148
N1,N1-Diethylbenzene-1,3-diamine , 95+% , 26513-20-2
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 1g | RMB988.00 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 152°C |
| Boiling point: | 281.73°C (rough estimate) |
| Density | 1.0244 (rough estimate) |
| refractive index | 1.5700 (estimate) |
| storage temp. | 2-8°C |
| pka | 6.73±0.30(Predicted) |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H335 |
| Precautionary statements | P280-P305+P351+P338 |
| HS Code | 29215900 |


