BD4679941
1-Chloro-3-methoxy-5-nitrobenzene , 95% , 55910-07-1
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 250mg | RMB590.40 | In Stock |
|
| 1g | RMB1473.60 | In Stock |
|
| 5g | RMB4733.60 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 101 °C |
| Boiling point: | 280.8±20.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.366±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | 2-8°C |
| Appearance | Off-white to yellow Solid |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302 |
| Precautionary statements | P280-P305+P351+P338 |
| HS Code | 2909309090 |



