BD7622931
5-(4-Chlorophenyl)-1H-pyrazole-3-carboxylic acid , 95% , 54006-63-2
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 250mg | RMB84.80 | In Stock |
|
| 1g | RMB307.20 | In Stock |
|
| 5g | RMB1345.60 | In Stock |
|
| 25g | RMB4440.80 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 250-251 °C |
| Boiling point: | 515.7±40.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.476±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | 2-8°C |
| pka | 3.83±0.10(Predicted) |
| Appearance | White to off-white Solid |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H227 |
| Precautionary statements | P501-P210-P280-P370+P378-P403+P235 |
| Risk Statements | 20/21/22 |
| Safety Statements | 36/37 |
| HS Code | 29331990 |







