BD7922831
2-(Benzofuran-3-yl)acetic acid , 95% , 64175-51-5
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 250mg | RMB238.40 | In Stock |
|
| 1g | RMB780.00 | In Stock |
|
| 5g | RMB2358.40 | In Stock |
|
| 10g | RMB4363.20 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 90 °C |
| Boiling point: | 331.1±17.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.316±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | Sealed in dry,Store in freezer, under -20°C |
| pka | 4.16±0.30(Predicted) |
| form | crystals |
| color | Light brown |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H315-H319-H335 |
| Precautionary statements | P261-P271-P280 |
| Hazard Codes | Xn |
| Risk Statements | 22-36/37/38-36 |
| Safety Statements | 22-26-36/37/39 |
| HS Code | 2932990090 |



