BD9315331
Kaempferol 3,4,7-Triacetate , 98+% , 143724-69-0
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 5mg | RMB1485.60 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 177 °C |
| Boiling point: | 600.1±55.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.47±0.1 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | 2-8°C |
| solubility | Soluble in Chloroform,Dichloromethane,Ethyl Acetate,DMSO,Acetone,etc. |
| form | Powder |
| pka | 5.54±0.40(Predicted) |
Description and Uses
Kaempferol 3,4',7-triacetate is a natural compound isolated from bud exudate of Gardenia urvillei and Gardenia oudiepe[1].

