LN6513854
(S)-2-Oxetanemethanol , ≥95% , 2090778-00-8
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 0.25g | RMB880.00 | In Stock |
|
| 1g | RMB1600.00 | In Stock |
|
| 5g | RMB5000.00 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Boiling point: | 168.8±8.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.093±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | Storage temp. 2-8°C |
| pka | 14.44±0.10(Predicted) |
| Appearance | Colorless to light yellow Liquid |
| optical activity | -9.30° (c=1.00 g/100ml, MEOH) |
| InChI | InChI=1S/C4H8O2/c5-3-4-1-2-6-4/h4-5H,1-3H2/t4-/m0/s1 |
| InChIKey | PQZJTHGEFIQMCO-BYPYZUCNSA-N |
| SMILES | O1CC[C@H]1CO |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H335 |
| Precautionary statements | P280-P305+P351+P338 |



