LN897388
Benzyl D-glucopyranoside , ≥95% , 34246-23-6
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 100mg | RMB2302.40 | In Stock |
|
| 250mg | RMB3131.20 | In Stock |
|
| 500mg | RMB4212.80 | In Stock |
|
| 1g | RMB5983.20 | In Stock |
|
| 2g | RMB8676.80 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 111-112°C |
| Boiling point: | 480.2±45.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.40±0.1 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | Hygroscopic, -20°C Freezer, Under Inert Atmosphere |
| solubility | Water (Slightly) |
| pka | 12.93±0.70(Predicted) |
| form | Solid |
| color | White |
| Stability: | Hygroscopic |

