BD0934053
Methyl2-Iodo-3-nitrobenzoate , 98% , 93415-79-3
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 1g | RMB304.80 | In Stock |
|
| 5g | RMB1118.40 | In Stock |
|
| 10g | RMB1893.60 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 61 °C |
| Boiling point: | 342.1±27.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.904±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | 2-8°C, protect from light |
| Appearance | Light yellow to yellow Solid |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H335 |
| Precautionary statements | P280-P305+P351+P338 |
| HS Code | 2921490090 |






