BD1545848
5-Ethyl-3-(3-nitrophenyl)-1,2,4-oxadiazole , 98% , 10364-69-9
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 25g | RMB4030.40 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 64-65 °C |
| Boiling point: | 64-65 °C |
| Density | 1.299±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | 2-8°C |
| pka | -1.17±0.32(Predicted) |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H335 |
| Precautionary statements | P280-P305+P351+P338 |






