BD3131848
Methyl5-(chlorosulfonyl)-4-methoxythiophene-3-carboxylate , 97% , 175203-45-9
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 1g | RMB1583.20 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 93 °C |
| Boiling point: | 406.2±45.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.525±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | 2-8°C |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H227-H302 |
| Precautionary statements | P210-P280-P370+P378-P403+P235-P501 |
| Hazard Codes | C,Xi |
| Risk Statements | 34-36 |
| Safety Statements | 26-36/37/39 |
| RIDADR | 3261 |
| Hazard Note | Corrosive |
| HazardClass | MOISTURE SENSITIVE, CORROSIVE |
| HS Code | 2934999090 |





