BD3335248
2-((2,4-Difluorophenyl)thio)acetonitrile , 95+% , 175277-63-1
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 5g | RMB1174.40 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Boiling point: | 138 °C |
| Density | 1.31±0.1 g/cm3(Predicted) |
| CAS DataBase Reference | 175277-63-1(CAS DataBase Reference) |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS06 |
| Signal word | Danger |
| Hazard statements | H315-H319-H301 |
| Precautionary statements | P264-P280-P302+P352-P305+P351+P338-P332+P313-P337+P313-P362+P301+P310 |
| Hazard Codes | T |
| Risk Statements | 20/21/22-36/37/38 |
| Safety Statements | 26-36/37/39 |
| RIDADR | 3276 |
| HazardClass | TOXIC |
| HS Code | 2930909899 |
| Limited Quantities | 5.0 L (1.3 gallons) (liquid) or 5.0 kg (11 lbs) (solid) |
| Excepted Quantities | Max Inner Pack (30g or 30ml) and Max Outer Pack (1Kg or 1L) |






