BD3507948
Methyl4-(thiophen-2-yl)benzoate , 95+% , 17595-86-7
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 1g | RMB644.00 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 138-140 °C |
| Boiling point: | 334.5±25.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.198±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | 2-8°C |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H335 |
| Precautionary statements | P280-P305+P351+P338 |



