BD3746048
(3-Bromophenyl)(p-tolyl)methanone , 98% , 102092-51-3
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 5g | RMB2133.60 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 107-108.5 °C |
| Boiling point: | 385.9±25.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.375±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | 2-8°C |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H335 |
| Precautionary statements | P280-P305+P351+P338 |



![3-bromo-4''-[8-(1,4-dioxa-8-azaspiro[4.5]decyl)methyl]benzophenone](https://img.chemicalbook.com/CAS/GIF/898757-76-1.gif)


