BD8320447
5-Bromo-1,7-naphthyridine , 96% , 17965-76-3
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 50mg | RMB736.80 | In Stock |
|
| 100mg | RMB1132.00 | In Stock |
|
| 250mg | RMB1700.80 | In Stock |
|
| 1g | RMB4250.40 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 75-76 °C |
| Boiling point: | 312.0±22.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.656±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | under inert gas (nitrogen or Argon) at 2-8°C |
| pka | 2.00±0.30(Predicted) |
| Appearance | White to light brown Solid |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H332-H335 |
| Precautionary statements | P261-P280-P305+P351+P338 |





