LN-349033
THIEPAN , 0.99 , 4753-80-4
Update time: 2023-04-23
PRODUCT Properties
| Melting point: | 173-174°C |
| Boiling point: | 85°C |
| Density | 0.766 |
| refractive index | 1.5044 |
| storage temp. | -20°C Freezer |
| solubility | Chloroform (Slightly), Ethyl Acetate (Slightly) |
| form | liquid |
| color | Clear Colourless |
| Stability: | Ether, Ethyl Acetate, Hexane |
Description and Uses
Thiepan (cas# 4753-80-4) is a compound useful in organic synthesis.



