M3373335
KFM19? , 98% , 133058-72-7
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 1mg | RMB13132.80 | In Stock |
|
| 5mg | RMB29548.80 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 165-167 °C |
| Boiling point: | 584.7±60.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.268±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | Store at -20°C |
| solubility | Soluble in DMSO |
| pka | 8.58±0.70(Predicted) |
| form | Solid |
| color | Off-white to pink |
Description and Uses
KFM19 is a potent, selective Adenosine receptor (A1-receptor) antagonist, with an IC50 of 50 nM.
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302-H315-H319 |
| Precautionary statements | P501-P270-P264-P280-P302+P352-P337+P313-P305+P351+P338-P362+P364-P332+P313-P301+P312+P330 |






