M3604457
TRIETHOXYSILYLMODIFIEDPOLY-1,2-BUTADIENE , 50%?in?volatile?silicone , 72905-90-9
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 100g | RMB2720.00 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Boiling point: | 110°C |
| Density | 0,9 g/cm3 |
| Flash point: | 4°C |
| Specific Gravity | 0.93 |
| EPA Substance Registry System | 1,3-Butadiene, homopolymer, triethoxysilyl-modified (72905-90-9) |
Safety
| Risk Statements | 11 |
| Safety Statements | 16-33-36/37/39 |
| RIDADR | 1993 |
| TSCA | TSCA listed |






