BD2842845
2,5-Dichlorothiophene-3-carbaldehyde , 98% , 61200-60-0
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 100mg | RMB217.60 | In Stock |
|
| 250mg | RMB380.00 | In Stock |
|
| 1g | RMB949.60 | In Stock |
|
| 5g | RMB2865.60 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 24.0-24.5 °C |
| Boiling point: | 105-106 °C(Press: 15 Torr) |
| Density | 1.581±0.06 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | under inert gas (nitrogen or Argon) at 2–8 °C |
| Appearance | Colorless to light yellow Liquid |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H335 |
| Precautionary statements | P261-P305+P351+P338 |
| HS Code | 2934999090 |






