BD8810747
2-(5'-Bromo-[2,2'-bithiophen]-5-yl)-4,4,5,5-tetramethyl-1,3,2-dioxaborolane , 95+% , 578715-23-8
CAS NO.:578715-23-8
Empirical Formula: C14H16BBrO2S2
Molecular Weight: 371.12
MDL number: MFCD10566882
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 1g | RMB1074.40 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 111 °C |
| Boiling point: | 432.8±45.0 °C(Predicted) |
| Density | 1.44±0.1 g/cm3(Predicted) |
| storage temp. | 2-8°C |
| solubility | soluble in Toluene |
| form | powder to crystal |
| color | White to Dark green to Dark purple |
| CAS DataBase Reference | 578715-23-8 |

![2-(5'-Bromo-[2,2'-bithiophen]-5-yl)-4,4,5,5-tetramethyl-1,3,2-dioxaborolane](https://img.chemicalbook.com/CAS/GIF/578715-23-8.gif)


