BD2712745
Bis(2,2,6,6-tetramethyl-3,5-heptanedionato)(1,5-cyclooctadiene)ruthenium(II) , 98% , 329735-79-7
CAS NO.:329735-79-7
Empirical Formula: C30H50O4Ru4*
Molecular Weight: 575.79
MDL number: MFCD01073791
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 100mg | RMB224.00 | In Stock |
|
| 250mg | RMB464.00 | In Stock |
|
| 1g | RMB1184.00 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 187-190°C |
| Boiling point: | 220°C |
| storage temp. | under inert gas (nitrogen or Argon) at 2-8°C |
| form | crystal |
| color | yellow-orange microcrystal |
| Hydrolytic Sensitivity | 4: no reaction with water under neutral conditions |
| CAS DataBase Reference | 329735-79-7 |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Danger |
| Hazard statements | H261 |
| Precautionary statements | P231+P232-P280-P370+P378C-P402+P404-P501A |
| Hazard Codes | Xn |
| Risk Statements | 36/37/38 |
| Safety Statements | 26-36/37/39 |
| TSCA | No |







