LN6807129
98% , 21361-35-3
| Pack Size | Price | Stock | Quantity |
| 1g | RMB544.00 | In Stock |
|
| 5g | RMB2176.00 | In Stock |
|
| others | Enquire |
Update time: 2022-07-08
PRODUCT Properties
| Melting point: | 135-150°C |
| Boiling point: | 150°C 0,05mm |
| Flash point: | 150°C/0.05mm subl. |
| form | Powder |
| color | white |
| Stability: | hygroscopic |
| CAS DataBase Reference | 21361-35-3 |
Safety
| Symbol(GHS) | ![]() GHS07 |
| Signal word | Warning |
| Hazard statements | H315-H335-H319 |
| Precautionary statements | P264-P280-P305+P351+P338-P337+P313P-P264-P280-P302+P352-P321-P332+P313-P362 |
| Hazard Codes | Xi |
| Risk Statements | 36/37/38 |
| Safety Statements | 26-36/37/39-37/39-36 |







